|
امر به معروف كن تا از اهل معروف شوى.

آخرین اخبار

مرمت و بازسازی جداره مسجد تاریخی میدان در ارومیه

مرمت و بازسازی جداره مسجد تاریخی میدان در ارومیه

نویسنده: ak/چهارشنبه, 11 تیر,1399/دسته ها: دسته خبر

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

🔹رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری ارومیه از بازسازی و مرمت مسجد تاریخی میدان در ارومیه در راستای حفظ آثار کهن و تاریخی ارومیه خبر داد.

🔹به گزارش واحد خبر روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری ، معصومی با اعلام این خبر گفت: حوزه بازآفرینی سازمان در چند سال اخیر در راستای حفظ و بازآفرینی بافت تاریخی شهر ارومیه اقدام به بازسازی و مرمت ابنیه تاریخی از جمله مسجد تاریخی میدان در بافت قدیمی شهر ارومیه کرده است.

🔹وی افزود:مسجد میدان از مساجد قدیمی ارومیه که قدمت آن بر اساس شواهد معماری به اواخر دوره زندیه میرسد طی هماهنگی های انجام گرفته با اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بازسازی جداره خارجی آن و تعمیر آجرهای معیوب در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

🔹معصومی در ادامه اظهار کرد:اقدامات سازمان عمران در خصوص بازسازی این مکان با توجه به قدمت تاریخی و محل استقرار این مسجد در یکی از خیابان های اصلی بافت تاریخی ارومیه و با الهام از معماری سنتی اسلامی و همچنین طبق ضوابط قانونی و نظارت کارشناسان حوزه بازآفرینی فضاهای شهری سازمان و اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و انجام می گیرد.

 

تعداد نمایش ها (285)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x

گالری تصاویر

 
آمار بازدید
دی ان ان